Цветен букет со тркалезна кутија со топла печат

Краток опис:


 • Наслов:Кадифе цветна кутија за пакување цвеќе Кутија за подароци MomFlower кутија Подарок
 • Име на производ:Кутија за цвеќе
 • Место на потекло:Кина
 • OEM/ODM:Достапно
 • Пример:Достапно
 • Цена:Да се ​​преговара
 • Пристаниште:Шенжен, Гуангжу
 • Плаќање:L/C, T/T, D/A, D/P, Western Union, VISA, Paypal
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Детали за производот

  Место на потекло Гуангдонг, Кина
  Име на брендот Прилагодено
  Број на модел 0041
  Индустриска употреба Подарок и занает, пакување цвеќе
  Користете Други подароци и занаети
  Тип на хартија Картон
  Ракување со печатење Втиснување, сјајна ламиниране, мат ламиниране, печат, UV облога, лакирање
  Прилагодена нарачка Прифати
  Карактеристика Може да се рециклира
  Облик Тркалезна, квадратна, форма на срце, тркалезна, квадратна, форма на срце
  Тип на кутија Цврсти кутии
  Материјал Хартиена табла + кадифе
  Големина Прифатена прилагодена големина
  Боја Прилагодена боја
  Лого Топло печат
  Тип кадифена покривка кутија
  MOQ 100
  Дизајн Специфично барање на клиентот

  Прикажи производ

  Букет цвеќе со тркалезна кутија со топла печат (5)
  Букет цвеќе со тркалезна кутија со топла печат (4)
  Букет цвеќе со тркалезна кутија со топла печат (3)

  Процес на производство

  Контрола на квалитет (4)

  Истражување

  Контрола на квалитет (5)

  Цитат

  Контрола на квалитет (6)

  Се потврдува нарачката

  Контрола на квалитет (7)

  Потврдување на дизајнот

  Контрола на квалитет (8)

  Печатење

  Контрола на квалитет (9)

  Сечење на матрици

  Контрола на квалитет (10)

  Лепење

  Контрола на квалитет (11)

  Проверка на квалитет

  Контрола на квалитет (12)

  Пакување

  Контрола на квалитет (13)

  Испорака

  Профил на компанијата

  Dongguan Caihuan Paper Co., Ltd, лоцирана во Dongguan, Кина, е професионална фабрика за пакување со 25 години искуство во производството.

  Ние обезбедуваме едношалтерски услуги од обликување до испорака.Ветуваме дека ќе ви понудиме професионална услуга еден до еден, производи со добар квалитет и услуга за прилагодување.

  Имаме 4 искусни тимови во дизајн, производство, трговија и постпродажба.Ако имате било какви прашања, не двоумете се да не контактирате!

  Нарачана луксузна лизгачка кутија за подароци Цврста кутија со магнет (4)
  Нарачана луксузна лизгачка кутија за подароци Цврста кутија со магнет (7)
  Нарачана луксузна лизгачка кутија за подароци Цврста кутија со магнет (5)
  Нарачана луксузна лизгачка кутија за подароци Цврста кутија со магнет (8)
  Нарачана луксузна лизгачка кутија за подароци Цврста кутија со магнет (6)
  Нарачана луксузна лизгачка кутија за подароци Цврста кутија со магнет (9)

  Најчесто поставувани прашања

  П1.Дали сте производство?
  Да, ние имаме сопствена фабрика и имаме повеќе од 14 години искуство во полето на пакување и печатење.

  П2.Кои информации треба да ве известам ако сакам да добијам понуда?
  1) Патен на кутијата.
  2) Големината на производството (должина * ширина * висина).
  3) Ракување со материјалот и површината.
  4) Боите за печатење.
  5) Доколку е можно, ве молиме дајте и слики или дизајн за проверка.Примерокот ќе биде најдобар за разјаснување, ако не, ќе препорачаме релевантни производи со детали за референца.

  П3.Кога го создаваме уметничкото дело, каков формат е достапен за печатење?
  1) Популарните: PDF, AI.
  2) Големина на крварење: 3-5 мм.
  3) Резолуција: не помала од 1200PI и колку е поголема, толку подобро.

  П4.Може ли да добијам примерок пред масовно производство?
  Секако!Нормалниот напредок на производството е дека ние ќе го направиме примерокот за претпроизводство за вашата проценка на квалитетот.Масовното производство ќе започне откако ќе ја добиеме вашата потврда за овој примерок.

  П5.Колку долго можам да го добијам примерокот?
  По добивањето на наплатата на примерокот и потврден целиот материјал и дизајн, времето на примерокот е 5-7 дена, а за брза испорака обично треба околу 3-5 дена.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи