Кутија за пакување

 • Кутија за појас Крафт-хартија, еколошка кутија за пакување подароци

  Кутија за појас Крафт-хартија, еколошка кутија за пакување подароци

  Детали за производот Име на брендот Caihuan Дебелина за приспособување Материјал за приспособување на обликот на Крафт хартија Приспособување на боја CMYK и лого на боја на пантон Лого на купувачот Приспособување на големина Пакување Стандардна картонска кутија за пакување или по ваше барање MOQ 100 парчиња Испорака по море или воздух.Експрес како DHL, Fedex, UPS итн. Функција за повеќекратна употреба, рециклирана апликација Пакување подароци Производ Прикажи Процес на производство Барање понуда Нарачка Потврда дизајн Потврда за печатење Матрица за сечење ...
 • Фабричка електронска кутија пакување за компјутерски глушец

  Фабричка електронска кутија пакување за компјутерски глушец

  Детали за производот Гуангдонг, Кина Име на бренд CH Број на модел CH008 Индустриска употреба Обувки и облека Употреба Облека, чевли, долна облека, детска облека, крзно, додатоци за облека и обработка, чорапи, други чевли и облека Тип хартија Прилагодено ракување со печатење Втиснување, сјајна ламинација, мат Ламиниране, штанцување, УВ облога, лакирање, ВАШЕЊЕ, златна фолија Прилагодена нарачка Прифатете ја функцијата Облик што може да се рециклира прилагодено, приспособена форма Тип на кутија Папки Материјал Пап...
 • Мала преклопна марама за пакување украсна свилена кутија

  Мала преклопна марама за пакување украсна свилена кутија

  Детали за производот Име на брендот Caihuan Дебелина за приспособување Материјал за приспособување на обликот на Крафт хартија Приспособување на боја CMYK и лого на боја на пантон Лого на купувачот Приспособување на големина Пакување Стандардна картонска кутија за пакување или по ваше барање MOQ 100 парчиња Испорака по море или воздух.Експрес како DHL, Fedex, UPS итн. Функција за повеќекратна употреба, рециклирана апликација Пакување подароци Производ Прикажи Процес на производство Барање понуда Нарачка Потврда дизајн Потврда за печатење Матрица за сечење ...