Хартиена кеса

 • Крафт хартиена вреќа со прилагодена големина за кутија за вино

  Крафт хартиена вреќа со прилагодена големина за кутија за вино

  Детали за производот Име на брендот Caihuan Дебелина за приспособување Материјал за приспособување на обликот на Крафт хартија Приспособување на боја CMYK и лого на боја на пантон Лого на купувачот Приспособување на големина Пакување Стандардна картонска кутија за пакување или по ваше барање MOQ 100 парчиња Испорака по море или воздух.Експрес како DHL, Fedex, UPS итн. Функција за повеќекратна употреба, рециклирана апликација Пакување подароци Производ Прикажи Процес на производство Барање понуда Нарачка Потврда дизајн Потврда за печатење Матрица за сечење ...
 • Хартиена кеса за подарок со рачка за хартиена кеса за пазарење

  Хартиена кеса за подарок со рачка за хартиена кеса за пазарење

  Детали за производот Место на потекло Кина Ракување со површина Топло печат Индустриска употреба Пакување чевли и облека Користете пакување долна облека Тип хартија Крафт хартија Запечатување и рачка Рачка Flexiloop Прилагодена нарачка Прифатете ја карактеристиката рециклирани материјали Производ Прикажи производ Процес на производство Прашање Цитат Нарачка Потврдување на дизајнот Потврдување на квалитетот на печатење Пакување Испорака Профил на компанијата Dongguan Caihuan Paper Co., Ltd, лоцирана во Dongguan, Кина, е ...
 • Комплет природен крафт хартиени кеси за Божиќен фестивал

  Комплет природен крафт хартиени кеси за Божиќен фестивал

  Детали за производот Место на потекло Гуангдонг, Кина Име на бренд CH Број на модел хартиени кеси со сопствено лого Ракување со површина Лакирање Индустриска употреба Подароци и занаети, подароци, промоција, употреба на облека Свеќа, рамка за фотографии, налепници, занает, облека Тип хартија Крафт запечатување и Рачка Рачка со должина на рака, врвка за влечење Прилагодена нарачка Прифатете ја функцијата што може да се рециклира Време на примерок земете примерок во 1 ден Featrue што може да се рециклира, еколошки Тип на хартиени кеси со свое лого хартиена кеса за ставка...