Мала преклопна марама за пакување украсна свилена кутија

Краток опис:


 • Наслов:Кутија со украси за пакување шал Кутија за хартија Прилагодена кутија за пакување Луксуз
 • Име на производ:Кутија за пакување
 • Место на потекло:Кина
 • OEM/ODM:Достапно
 • Пример:Достапно
 • Цена:Да се ​​преговара
 • Пристаниште:Шенжен, Гуангжу
 • Плаќање:L/C, T/T, D/A, D/P, Western Union, VISA, Paypal
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Детали за производот

  Име на брендот Кајхуан
  Дебелина Прилагодување
  Материјал Крафт хартија
  Облик Прилагодување
  Боја CMYK и пантонска боја
  Лого Логото на клиентот
  Големина Прилагодување
  Пакување Стандардна картонска кутија за пакување или по ваше барање
  MOQ 100 ЕЕЗ
  Испорака По море или воздух.Експрес како DHL, Fedex, UPS итн.
  Карактеристика Повторно употреблив, рециклиран
  Апликација Пакување подароци

  Прикажи производ

  Орнамент за пакување со мал преклопен шал Silk Bo (1)
  Орнамент од свила за пакување со мала преклопна марама
  Орнамент од свила за пакување со мал преклопен шал (3)

  Процес на производство

  Контрола на квалитет (4)

  Истражување

  Контрола на квалитет (5)

  Цитат

  Контрола на квалитет (6)

  Се потврдува нарачката

  Контрола на квалитет (7)

  Потврдување на дизајнот

  Контрола на квалитет (8)

  Печатење

  Контрола на квалитет (9)

  Сечење на матрици

  Контрола на квалитет (10)

  Лепење

  Контрола на квалитет (11)

  Проверка на квалитет

  Контрола на квалитет (12)

  Пакување

  Контрола на квалитет (13)

  Испорака

  Профил на компанијата

  Dongguan Caihuan Paper Co., Ltd, лоцирана во Dongguan, Кина, е професионална фабрика за пакување со 25 години искуство во производството.

  Ние обезбедуваме едношалтерски услуги од обликување до испорака.Ветуваме дека ќе ви понудиме професионална услуга еден до еден, производи со добар квалитет и услуга за прилагодување.

  Имаме 4 искусни тимови во дизајн, производство, трговија и постпродажба.Ако имате било какви прашања, не двоумете се да не контактирате!

  Нарачана луксузна лизгачка кутија за подароци Цврста кутија со магнет (4)
  Нарачана луксузна лизгачка кутија за подароци Цврста кутија со магнет (7)
  Нарачана луксузна лизгачка кутија за подароци Цврста кутија со магнет (5)
  Нарачана луксузна лизгачка кутија за подароци Цврста кутија со магнет (8)
  Нарачана луксузна лизгачка кутија за подароци Цврста кутија со магнет (6)
  Нарачана луксузна лизгачка кутија за подароци Цврста кутија со магнет (9)

  Најчесто поставувани прашања

  1. Кога можам да одговорам откако ќе го испратиме барањето?
  Ќе ви одговориме во рок од 12 часа во работен ден.

  2. Кое е вашето време за водство/производство?
  Обично 5-7 дена за производство, 7-9 дена за производство во зафатена сезона.
  За производи на залиха потребни се само 1-2 работни дена.

  3. Можете ли да го направите мојот дизајн / ЛОГО?
  да, ние можеме да направиме ваш дизајн и ЛОГО, можете да ни ја испратите сликата во PDF/AI/JPG, ние ќе провериме и ќе направиме мак-ап.
  Можете исто така да изберете различен материјал за дизајн на печатење.

  4. Кој е вашиот рок на плаќање?
  Начин на плаќање: TT/WEST UNION/PAYPAL/Alibaba Trade Assurance.
  Трговско осигурување високо добредојдено.

  5. Кој е вашиот термин за испорака?
  Начин на испорака: DHL/UPS/EMS/FEDEX, Воздушен, Поморски.
  Ние ќе ви помогнеме да го проверите најбезбедниот, економичен, брз начин на испорака.

  6. Може ли да добијам примерок?
  Да, нарачката за примерок е прифатена.
  Ако имаме примерок на залиха, не треба да плаќате такса за примерок, треба само да ги платите трошоците за испорака.

  7. Дали можете да ја испратите мојата нарачка до складиштето на Amazon FBA?
  Да, можеме да го испратиме вашиот пакет до FBA со вашата етикета за испорака.
  Ќе се обезбеди бесплатна услуга за етикетирање.

  8. Дали треба да платам данок?
  Можеби ќе треба да платите за царинска такса поради прописите во вашата земја.
  Контактирајте не за да добиете HS код на вашите производи за да го проверите кај царината.
  За условите за DDP, ве молиме контактирајте не за повеќе детали.

  9. Дали има некаков трошок ако ја откажеме нарачката RTS по извршената уплата?
  Нема такса за откажување 12 часа по уплатата.По 12 часа, потребна ни е наплата од 30%-35% материјални трошоци доколку треба да ја откажете нарачката.

  10. Дали вашите производи имаат UPC, EAN, ISBN или ASIN ID број?
  Не, ние сме само добавувач и производител на производи.
  за која било цел за продажба со важечки идентификациски код, треба да купите со професионален добавувач на код.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи