Рачно изработена цврста картонска кутија за адвентски календар

Краток опис:


 • Наслов:Календарска кутија Божиќна кутија за календар со доаѓање со послужавник Прилагодена кутија за календар
 • Име на производ:Календарска кутија
 • Место на потекло:Кина
 • OEM/ODM:Достапно
 • Пример:Достапно
 • Цена:Да се ​​преговара
 • Пристаниште:Шенжен, Гуангжу
 • Плаќање:L/C, T/T, D/A, D/P, Western Union, VISA, Paypal
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Детали за производот

  Место на потекло Гуангдонг, Кина
  Име на брендот CH
  Број на модел C-1558
  Индустриска употреба Козметички
  Користете Паста за заби, сенки за очи, ПАРФЕМ, есенцијално масло, шампон, пудра во прав, масло за лак за нокти, крем за очи, кармин, маска за лице, крем за лице, лосион, серум за нега на кожа, средство за чистење лице, крем за сончање, НЕГА ЗА КОЖА, Перики, вештачки трепки, Друга козметика
  Тип на хартија Картон
  Ракување со печатење Втиснување, сјајна ламиниране, мат ламиниране, печат, UV облога, лакирање
  Прилагодена нарачка Прифати
  Карактеристика Рачно изработен
  Облик квадратна форма
  Тип на кутија Други
  Структура на материјалот Уметничка хартија + картон + уметничка хартија
  Употреба Подарок за пакување
  Големина Прифатена прилагодена големина
  Лого Прифатливо приспособено лого
  Боја Печатење CMYK 4C
  Површинска завршница 4C/UV/Ламиниране/Втиснување/Втиснување
  MOQ Календар за доаѓање на кутија за подароци од 300 парчиња
  Пакување 1 парче по политорба за адвентна календарска кутија
  Време на примерок 3-5 работни дена
  Дизајн Специфични барања на клиентот

  Прикажи производ

  Рачно изработена, цврста картонска кутија за адвентски календар (4)
  Рачно изработена, цврста картонска кутија за адвентски календар (3)
  Рачно изработена, цврста картонска кутија за адвентски календар (5)

  Процес на производство

  Контрола на квалитет (4)

  Истражување

  Контрола на квалитет (5)

  Цитат

  Контрола на квалитет (6)

  Се потврдува нарачката

  Контрола на квалитет (7)

  Потврдување на дизајнот

  Контрола на квалитет (8)

  Печатење

  Контрола на квалитет (9)

  Сечење на матрици

  Контрола на квалитет (10)

  Лепење

  Контрола на квалитет (11)

  Проверка на квалитет

  Контрола на квалитет (12)

  Пакување

  Контрола на квалитет (13)

  Испорака

  Профил на компанијата

  Dongguan Caihuan Paper Co., Ltd, лоцирана во Dongguan, Кина, е професионална фабрика за пакување со 25 години искуство во производството.

  Ние обезбедуваме едношалтерски услуги од обликување до испорака.Ветуваме дека ќе ви понудиме професионална услуга еден до еден, производи со добар квалитет и услуга за прилагодување.

  Имаме 4 искусни тимови во дизајн, производство, трговија и постпродажба.Ако имате било какви прашања, не двоумете се да не контактирате!

  Нарачана луксузна лизгачка кутија за подароци Цврста кутија со магнет (4)
  Нарачана луксузна лизгачка кутија за подароци Цврста кутија со магнет (7)
  Нарачана луксузна лизгачка кутија за подароци Цврста кутија со магнет (5)
  Нарачана луксузна лизгачка кутија за подароци Цврста кутија со магнет (8)
  Нарачана луксузна лизгачка кутија за подароци Цврста кутија со магнет (6)
  Нарачана луксузна лизгачка кутија за подароци Цврста кутија со магнет (9)

  Најчесто поставувани прашања

  П1: Дали сте производител на фабрика или трговска компанија?
  О: Ние сме 100% производител специјализиран за бизнис со печатење и пакување повеќе од 12 години со 50 квалификувани работници и 5 искусни продажби.

  П2: Како можам да добијам примерок? Кое е времето на олово за примерок и масовно производство?
  О: Откако ќе добиете потврда за вашето уметничко дело, ќе обезбедиме примерок за 2-7 работни дена. Времето за масовно производство врз основа на количината на вашите нарачки, дизајнот, итн. Обично 7~15 работни дена се доволни.

  П3: Може ли да го имам моето сопствено лого, дизајн или големина?
  О: Секако.Ние можеме да дизајнираме каков било пакет што го сакате, а вие сепак можете да имате сопствен заштитен знак.Големината исто така ќе биде направена според вашите потреби.Се разбира, ако не знаете, ќе ви препорачаме големина која е соодветна за вас.

  П4: Како можам да платам?
  О: ТТ, Western Union, LC, Трговско осигурување е прифатливо.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи